Czym jest kordyceps chiński?

Medycyna chińska od lat cieszy się coraz większym uznaniem wśród Polaków. Nic w tym dziwnego, gdyż metody lecznicze oraz terapeutyczne wywodzące się z Chin mają liczne walory prozdrowotne oraz potrafią przynieść ulgę w leczeniu nawet najbardziej uporczywych i trudnych problemów zdrowotnych. Dodatkowo wspomagają one prawidłowy tryb życia i zapewniają witalność oraz doskonałe samopoczucie.

Kordyceps – grzyb pasożyt czy cenny suplement?

Kordyceps chiński to naturalnie występujący na Wyżynie Tybetańskiej grzyb pasożyt, który porasta wyłącznie najwyższe partie gór Nepalu oraz Tybetu. Przez wgląd na jego ograniczony zasięg jest wyjątkowo cennym produktem, który w świetle licznych badań ma wiele bardzo cenionych właściwości prozdrowotnych, stąd też jest wartym uwagi suplementem.

kordyceps suplement diety

Właściwości kordycepsu

Liczne właściwości poprawiające zdrowie w działaniu grzybów kordyceps obejmują praktycznie cały organizm. Wśród najważniejszych właściwości suplementów z jego udziałów wymienia się między innymi:

  • redukowanie infekcji układu oddechowego (zwalczanie kaszlu, redukcja przeziębienia),
  • niwelowanie skutków starzenia się organizmu i skutków stresu (kordyceps chiński zaliczany jest do tzw. produktów superfoods),
  • pozytywny wpływ na układu immunologiczny i stymulowanie odporności,
  • zwalczanie stanów zapalnych w organizmie oraz zwalczanie wolnych rodników uszkadzających komórki w organizmie,
  • łagodzi schorzenia nerek oraz infekcje pęcherza moczowego,
  • korzystnie wpływa na układ krążenia – reguluje rytm serca, obniża poziom złego cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko zawału mięśnie sercowego czy miażdżycy.

Coraz częściej mówi się także, że kordyceps może odgrywać ważną rolę w leczeniu raka np. płuc. Naukowcy pokładają bardzo duże nadzieje w wynalezieniu terapii antynowotworowej opartej na jego właściwościach.