Jak działa Mucovagin i dla kogo jest zalecany?

Jest on bardzo ceniony przez kobiety w wielu życiowych sytuacjach ze względu na skład preparatów Mucovagin, w których można znaleźć nie tylko kwas hialuronowy, ale również pantenol, alantoinę, kwas mlekowy czy glicerynę. Dzięki temu preparaty wspomagają regenerację okolic intymnych, a na dodatek nie zawierają konserwantów, co jest kluczowe przy wyborze produktu.

Na jakie rodzaje dzieli się Mucovagin?

Wśród produktów z tej serii można znaleźć mnóstwo jego różnych rodzajów, a w tym chociażby:

  • Mucovagin żel dopochwowy – stosowany wieczorem, przed snem. Zaleca się używania go raz na 3 dni, nie przekraczając miesiąca stosowania.
  • Mucovagin globulki dopochwowe – najczęściej stosuje się jedną globulkę przed snem, o ile lekarz nie zaleci innego dawkowania.
  • Mucovagin emulsja do higieny intymnej.

Globulki i żel dopochwowy Mucovagin zawierają kwas hialuronowy, który doskonale łączy się z wydzieliną błony śluzowej pochwy. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji (np. hormonów czy środków zapachowych), a jednocześnie odpowiednio nawilżają błonę śluzową, przyspieszają procesy gojenia oraz zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów patogennych.

mucovagin

Kto powinien stosować Mucovagin?

Produkty Mucovagin powinny być stosowane w przypadku m.in.:

  • gojenia się ran powstałych na skutek porodu lub wszelkich zabiegów ginekologicznych,
  • łagodzenia stanów zapalnych,
  • zmniejszenia dyskomfortu (np. suchość błony śluzowej pochwy),
  • w stanach atrofii i dystrofii,
  • wspomagająco w dystrofii, która została spowodowana przyjmowaniem glikokortykoidów.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że żel Mucovagin może być również używany jako lubrykant, natomiast emulsja do codziennej higieny intymnej. Jednakże w przypadku wystąpienia menstruacji nie należy używać ani globulek, ani żelu dopochwowego.

Nie powinny być one jednak stosowane, jeśli występuje nadwrażliwość na któryś ze składników, a także trzeba mieć na uwadze, by przy reakcji alergicznej natychmiast zaprzestać używania preparatu.