Najważniejsze zalety ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa jest coraz częściej wybieranym produktem stanowiącym jedną z wiodących części suplementów diety. Jakie są konkretnie najważniejsze jej zalety, które powodują, że cieszy się ona tak dużą popularnością?

Doskonały skład

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych zalet, jaką posiada ziemia okrzemkowa, jest jej niezwykle bogaty skład. W aż 85% składa się ona z krzemionki, która jest naturalnym źródłem krzemku dla każdego organizmu. A jak wiadomo, substancja ta jest kluczowa dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo w bardzo dużej ilości ziemia ta posiada wapń, a także magnez czy też żelazo, czyli substancje kluczowe dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego ciała.

Ziemia okrzemkowa — wpływ na ciało

Jak jednak te mikroelementy wpływają na ludzki organizm? Co konkretnie powodują pozytywnego dla człowieka, który jej zażywa? Przede wszystkim ziemia okrzemkowa (https://evita.sklep.pl/pl/oryginalna-ziemia-okrzemkowa-diatomit-perma-guard-1kg-1000gram.html) jest rewelacyjnym środkiem, używanym do pozbywania się z organizmu pasożytów, czy też toksyn. Dodatkowo w rewelacyjny sposób poprawia ona metabolizm, co często doceniają sportowcy oraz osoby odchudzające się i zrzucające nadmiar wagi. Ziemia okrzemkowa to również bardzo skuteczny środek odżywiający, a co za tym idzie świetnie poprawiający wygląd włosów, a także paznokci. Często ziemię okrzemkową spotkać można również w różnego rodzaju kosmetykach do pielęgnacji twarzy, ponieważ w świetny sposób pielęgnuje ona i odżywia cerę.