Prozdrowotne właściwości nawłoci

Wielu z nas zapewne kojarzy kwitnące żółte wiechcie, które w okresie od sierpnia do września można spotkać w naszym kraju dosłownie na każdym kroku. To nawłoć pospolita, roślina o wielu właściwościach prozdrowotnych.

Leczniczy wpływ nawłoci na nasz organizm

Ziele nawłoci przede wszystkim działa moczopędnie i skutecznie wypłukuje szkodliwe substancje. Doskonale sprawdza się w przypadku problemów z układem moczowym. Warto ją wówczas pić codziennie. Nawłoć zwiększa filtrację w kłębuszkach nerkowych. Dzięki temu, ze ma w swoim składzie antocyjany oraz flawonoidy działa przeciwzapalnie. Fantastycznie odkaża układ moczowy i zapobiega uciążliwej kamicy moczowej. Można ją stosować również w leczeniu chorób wynikających z zaburzeń przemiany materii. Zalecana jest także przy chorobach reumatycznych oraz nadciśnieniu tętniczym krwi.

Więcej o nawłoci na LekiNatury.pl

Zbawienie dla naszej skóry

Nawłoć powinni stosować wszyscy, którzy pragną zachować jędrną i młodą skórę. Kąpiele z użyciem tego ziela sprawiają, że skóra oraz mięśnie wzmacniają się, a efekt zwiotczenia znika. Ta roślina ma również właściwości odkażające. Nadaje się zatem do przemywania ran, aby przyspieszyć proces ich gojenia. Zawarta w niej rutyna pozwala także skutecznie pozbyć się siniaków. Nawłoć jest pomocna w profilaktyce chorób skóry, ma bowiem również działanie przeciwgrzybicze.