Skuteczne leki na menopauzę dostępne bez recepty

Menopauza to szczególny czas w życiu każdej kobiety, w którym organizm stopniowo przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny. W wyniku zmniejszania się ilości wydzielanych hormonów płciowych ustaje miesiączkowanie. Przekwitaniu towarzyszą również różne dolegliwości wpływające na samopoczucie i komfort życia kobiet.

Łagodzenie objawów menopauzy

Najczęściej występujące objawy menopauzy to:

  • uderzenia gorąca;
  • drażliwość;
  • bezsenność;
  • spadek libido;
  • zaburzenia nastroju.

Aby odzyskać dobry nastrój i równowagę psychofizyczną warto sięgnąć po leki na menopauzę bez recepty dostępne tutaj. Najlepsze z nich zawierają w swym składzie wyciągi z nasion soi, które łagodzą uderzenia gorąca i ułatwiają zasypianie, a także wyciągi z szyszek chmielu oraz lignany lniane. Tabletki na menopauzę zawierające substancje znajdujące się w tych roślinach wykazują działanie estrogenopodobne, dlatego mogą uzupełniać niedobory tych hormonów i łagodzić skutki menopauzy.

lek na menopauzę bez recepty

Preparaty przywracające prawidłowe nawilżenie pochwy

Jednym z objawów menopauzy jest również suchość pochwy związana z niedostateczną ilością estrogenów wydzielanych przez organizm i odpowiedzialnych za jej nawilżenie. Rozwiązaniem tego problemu są leki na menopauzę dostępne w formie maści, żelu, lub globulek. W ich składzie znaleźć można przede wszystkim kwas mlekowy oraz hialuronowy. Pierwszy pozwala przywrócić neutralne pH błony śluzowej pochwy, drugi zapewnia prawidłowe nawilżenie ścian pochwy i pełni funkcję odżywczą dla pałeczek kwasu mlekowego. Regularne stosowanie leków skutecznie eliminuje ból i upławy, a także pieczenie oraz zaczerwienienie pochwy.