Suchy szampon – hit czy najprostszy sposób na zniszczenie włosów?

Przyjęło się twierdzić, że piękne i zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety, jednak szybkie tempo współczesnego świata oraz duża ilość obowiązków sprawiają, że nie zawsze ma się czas na czasochłonne zabiegi pielęgnacyjne. Mycie, czesanie, stylizowanie i suszenie – w przypadku długich włosów czynności skutecznie wydłużają przygotowania do wyjścia, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że suchy szampon do włosów cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Czym właściwie jest suchy szampon i czy jego częste stosowanie jest, aby na pewno bezpieczne dla delikatnych włosów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Jak działa suchy szampon do włosów? 

Choć wygląda dość niepozornie, to już po pierwszym jego użyciu jego dobra sława staje się całkowicie zrozumiała. Suchy szampon jest bowiem skutecznym ratunkiem na „nieświeże” włosy, a efekt jego działania widać już po jednokrotnym użyciu specyfiku dostępnego na rynku w ciężkiej do zliczenia ilości propozycji różniących się od siebie chociażby zapachem. Sekret skuteczności działania suchego szamponu w sprayu tkwi w tym, że opiera się ona na zasadzie absorbcji, a więc wiązaniu cząsteczek – nakładany na włosy produkt pochłania nadmiar sebum odpowiedzialnego za nieestetyczny wygląd włosów, a więc tym samym nie oczyszcza skóry głowy, a jedynie niejako maskuje zgromadzony na nich tłuszcz i sprawia, że włosy wyglądają na znacznie świeższe. 

Widoczne gołym okiem działanie nie jest jednak przesłanką do tego, aby regularnie stosować suchy szampon. Środek ten zalecany jest raczej do sporadycznego użytkowania, ponieważ nie oczyszcza on włosów w efekcie czego bytujące na ich powierzchni bakterie mogą doprowadzić do rozwoju chorób skóry głowy, które najczęściej objawiają się powstawaniem strupków i/lub czerwonych krostek bądź też łuszczeniem się naskórka. Tak więc, jak w zdecydowanej większości przypadków, suchego szamponu do włosów należy używać po prostu z głową. 

Zalety stosowania suchego szamponu 

Za zakupem suchego szamponu zdecydowanie przemawia ilość jego zalet, wśród których wymienić można chociażby: 

  • wydajność;
  • szybki efekt stosowania;      
  • skuteczność działania – włosy wyglądają świeżo, a także zwiększa się ich objętość; 
  • dziecinnie proste użytkowanie, dzięki formie aerozolu;  
  • hipoalergiczność – nie podrażnia skóry głowy i nie zawiera składników wywołujących reakcje alergiczne; 
  • fakt, że nie obciąża on włosów; 
  • dostępność produktów dedykowanych do poszczególnych kolorów oraz rodzajów włosów;  

Biorąc pod uwagę powyższe informacje można więc bez cienia zawahania stwierdzić, że suchy szampon to istny hit i warto mieć go w kosmetyczce.