Zioła ułatwiające zasypianie

Każdy z nas doświadczył w swoim życiu problemów z zasypianiem, niestety w wielu przypadkach są one chroniczne. Stres, kłopoty w pracy, przemęczenie, używki to tylko niektóre czynniki wpływające negatywnie na jakość snu. Nie zawsze możliwe jest ich wyeliminowanie, wtedy warto sięgnąć po naturalne środki ułatwiające zasypianie takiej jak zioła na sen.

Zioła poprawiające jakość snu

Ziołolecznictwo to rodzaj leczenia stosowany od tysięcy lat, w którym stosuje się produkty pochodzenia roślinnego. Wraz z rozwojem farmacji popularność tego rodzaju terapii zmalała. Na szczęście z powrotem rośnie zainteresowanie stosowaniem darów natury w leczeniu różnych dolegliwości. Zioła okazują się być niezwykle pomocne w walce z problemami z zasypianiem. Można je nabyć w formie suszu, tabletek lub syropów, jedno lub wieloskładnikowych, które znajdziesz na stronie https://polskizielarz.pl/pol_m_Ziola-lecznicze_Ziola-regenerujace-uklad-nerwowy_Ziola-na-sen-282.html.

Jakie zioła na sen?

Najpopularniejszym ziołem ułatwiającym zasypianie jest melisa, która rozluźnia napięcie, uspokaja i zmniejsza bezsenność. Kolejnym powszechnie stosowanym środkiem na sen jest kozłek lekarski zwany walerianą. Zawiera on w sobie kwasy walerenowe i walerianowe, które w naturalny sposób obniżają aktywność układu nerwowego, wydłużają czas snu    i redukują ilość przebudzeń w nocy. Mniej znanym ziołem ułatwiającym zasypiania jest męczennica zawierająca w swoim składzie flawonoidy, fitosterole i alkaloidy poprawiające komfort snu oraz wydłużające fazę REM. Kolejną roślinną wykazującą działanie nasenne i uspokajające jest chmiel, napar z jego szyszek skutecznie radzi sobie z problemami z zaśnięciem.