Ziółka z dostawą do drzwi

Leczenie ziołami jest częścią w naszej tradycji i do dziś na polskiej wsi zbiera się zioła na przeróżne dolegliwości. Na kaszel, przeziębienie, niestrawność, na nerwy i bezsenność parzono ziółka, i często obywało się bez lekarza. Ta gromadzona przez wieki wiedza wraz z rozwojem nauki przestała być znachorstwem, a stała się dyscypliną naukową.

Moc w zielu

Podstawy nowoczesnego ziołolecznictwa narodziły się w laboratorium około 200 lat temu, kiedy to rozpoczęto badania nad składem chemicznym roślin. Od tamtej pory wyizolowano grubo ponad 100 tys. związków obecnych w roślinach i większość z nich przebadano farmakologicznie. Dziś wiemy już na pewno, co działa i jak działa, i to właśnie ta wiedza legła u podstaw nowoczesnej fitoterapii.

zioła sklep

Lek roślinny, czyli co?

Na lek roślinny składają się składniki pochodzenia roślinnego, i tylko takie. Zanim trafi on do sklepów zielarskich, bada się jego skuteczność i bezpieczeństwo, a także analizuje cały proces wytwarzania. Z tego też powodu nie warto kupować od przygodnych sprzedawców, bo jest to kupowanie kota w worku. Szczególnie bogatą ofertą mogą się poszczycić sklepy zielarskie online. Kupując tą drogą, zyskujemy gwarancję co do autentyczności i wysokiej jakości surowca. Co ważne, każdy sklep zielarski online jest w stanie opowiedzieć na zapytania ze strony klienta, bo wiele z nich pozostaje w stałym kontakcie z certyfikowanymi zielarzami.

Bogaty skład roślinki

Ten temat zawsze budzi emocje – co lepsze, zioła czy chemia farmaceutyczna? Jest to fałszywie postawione pytanie. W procesie terapeutycznym jest miejsce i na leki syntetyczne, bo kto dziś wyobraża sobie medycynę bez antybiotyków, i na leki roślinne. Ale warto przypomnieć, że o ile lek konwencjonalny składa się z jednego lub dwóch składników, to w pierwszej lepszej roślinie znajdują się steki związków dobrze rozpoznawalnych przez organizm człowieka. Z tego też względu zaleca się zioła jako leczenie wspomagające i osłaniające, bo tu nie mają sobie równych.