Laski ortopedyczne – wszystko co musisz wiedzieć

Laski ortopedyczne pomogą w poruszaniu się na co dzień i ułatwią twoje wykonywanie różnych obowiązków. Pomagają wielu osobom na świecie od wielu lat. Taka laska ortopedyczna jest odpowiednia dla osób w podeszłym wieku, mających problemy z narządami ruchu czy mających problem z utrzymaniem równowagi. Tak prosta rzecz może poprawić komfort życia i zapewnić wygodę wielu osobom zmagającymi się z wszelakimi problemami dotyczącymi chodzenia.

W czym pomaga laska ortopedyczna?

Laska ortopedyczna (sprawdź tutaj) ze względu na swoje proste wykonanie jest w stanie przynieść wiele korzyści i udogodnień.

Stabilność- dzięki swojej konstrukcji zapewni każdej osobie zmagającej się z problemami poruszania na co dzień równowagę oraz stabilizację. Krótki spacer z podparciem będzie łatwiejszy do pokonania, a nawet przejście z łóżka do stołu da osobie poczucie bezpieczeństwa w tak prostych czynnościach i obowiązkach.

Wykonywanie codziennych czynności- dla niektórych nawet najprostsze czynności mogą sprawiać nie mały problem. Czasami przejście paru kroków jest ogromną udręką i wysiłkiem, dlatego tak ważne jest posiadanie laski ortopedycznej w takim przypadku.

Samodzielne poruszanie się- osoby często zmagające się z problemami narządów ruchu nie chcą przez większość swojego czasu polegać i liczyć na pomoc drugiej osoby obciążając ją swoimi problemami. Taka laska ortopedyczna pozwoli na wykonywanie czynności życiowych w samodzielny sposób.

kule i laski ortopedyczne

Rodzaje lasek ortopedycznych

Tak naprawdę takich lasek ortopedycznych jest wiele rodzai na dzisiejszym rynku. Różnią się wyglądem, jak i czasami kształtem.

Laska drewniana- to najbardziej klasyczna laska ortopedyczna jaka została stworzona i służyła już naszym pradziadkom w bardzo odległych czasach. Jak sama nazwa mówi jest wykonana z pospolitego materiału jak drewno. Posiadają różne wzory oraz są różnych projektów. Takie laski są bardzo wytrzymałe i ciężkie do obciążenia. Z tego powodu świetnie sprawdzą się u osób zmagających się z nadwagą.

Laski z uchwytem antypoślizgowym- zapewnią duże bezpieczeństwo osobie słabo poruszającej się. Zazwyczaj taki uchwyt jest gumowy i nie pozwoli na wyślizgnięcie się dłoni w żaden sposób. Również wysokie czy niskie temperatury nie są tak sporą przeszkodą w co dziennym użytkowaniu, ponieważ nie trzeba bać się o nagrzanie czy zmarznięcie tego materiału.

Laski z uchwytem w formie gałki- laska ortopedyczna stworzona w celu ładnego wyglądu, który może stać się wypełnieniem stylizacji u osób potrzebujących laski ortopedycznej. Uchwyt w kształcie kuli zapewnia również wygodne podpieranie się.

Laski z uchwytem typu ,,T”- tak naprawdę najbardziej komfortowa i wygodna opcja podpierania się w co dziennym życiu. Kształt uchwytu jest dopasowany do dłoni, co zapewnia większą pewność oraz komfort w poruszaniu się.

Laski z uchwytem zaokrąglonym w kształcie litery ,,U”- to klasyczne laski, który mają zaokrąglony uchwyt i często spotykane są głównie u osób w podeszłym wieku.

Laski składane- bardzo wygodne i dobre do przechowywania. Można je złożyć w łatwy sposób i schować do szafy, kiedy są nie potrzebne.