Taping – co musisz o nim wiedzieć?

Taping to technika polegająca na wykorzystaniu specjalnych taśm sportowych do rozluźnienia mięśni. Służą rozluźnieniu napiętych mięśni, wygładzeniu zmarszczek i podniesieniu owalu twarzy. Udało nam się do nich przyzwyczaić przez lata, kiedy stały się bardzo popularne w środowisku sportowym, na wielu kortach mogliśmy zobaczyć muskularne uda czy mocne barki pokryte w wyjątkowy sposób wielobarwnymi łatami.

Nie trzeba było długo czekać, aby taśma stała się popularnym lekarstwem na ból mięśni, ścięgien i powięzi. Skutecznie je łagodzą i regenerują. Jeśli działają tak dobrze na dużych obszarach skóry, dlaczego nie miałyby działać na mięśnie twarzy? Tak narodził się pomysł wykorzystania ich do usprawnienia pracy mięśni twarzy. Jak działają te kolorowe taśmy? Jak wkleić? Kto może skorzystać z ich cudownego działania, a kto niestety musi z nich zrezygnować? Czy kolor ma znaczenie?

Jak przygotować się od zabiegu?

taśmy do tapingu

Jeśli po raz pierwszy próbujesz nakleić taśmę i zastanawiasz się, dlaczego tak łatwo się odkleja, to znak, że musisz przyjrzeć się bliżej przygotowaniu skóry. Przyklejenie do kranu powinno „unieść” naskórek, dlatego do prawidłowego przylegania niezbędna jest czysta, sucha skóra. Nie nakładaj żadnych kremów, olejków, serum ani makijażu – w rzeczywistości nie używaj makijażu – na krótko przed kinesiotapingiem twarzy. Oleista substancja zawarta w makijażu sprawi, że taśma się poruszy i w ogóle nie będzie kleić się do skóry.

Aby licówki zadziałały, skóra musi zostać dokładnie oczyszczona, na przykład poprzez dwuetapowe oczyszczenie, a następnie wysuszenie. Istnieją również specjalne środki do mycia twarzy i odtłuszczacze na bazie alkoholu przed nałożeniem, ale skóra twarzy jest stosunkowo wrażliwa, więc zwykle wystarczy ją zmyć. Nie należy również myć twarzy przed użyciem samego olejku. 

Jakie taśmy do tapingu wybrać i jak je kleić?

Wybierając taśmy do tapingu z https://www.orteo.pl/kinesiology-taping, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są wykonane. Na rynku można kupić baterie wykonane z gorszych surowców, co wpływa nie tylko na ich użyteczność, ale również wygląd. Tejpy in 5elementum to produkt najwyższej jakości, a jednocześnie wykonany z wodoodpornego, hipoalergicznego i oddychającego materiału. Warstwa kleju jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje podrażnień.

Oferujemy krany zarówno lateksowe, jak i bezlateksowe. Warto również zwrócić uwagę na elastyczność koszulki. Każda firma ma inną elastyczność łatania. Większość wskazówek rozciąga się tylko w jednym kierunku. W 5elementum nylonowe paski można rozciągać nie tylko wzdłuż, ale także w czterech różnych kierunkach. Elastyczność taśmy wynosi 130-140%, czyli jest zbliżona do ludzkiej skóry. Nasze nylonowe korki rozciągają się do 200% swojej pierwotnej długości. Imponujące!

W niektórych przypadkach kinesiotaping nie zastępuje mobilizacji lub wzmocnienia tkanek. Tak, działanie plastra poprawiło ich ukrwienie i płynność, ale nie we wszystkich przypadkach. Dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednią formę leczenia.