Zioła szwedzkie to kompozycja wyselekcjonowanych, jedenastu ziół, które są stosowane profilaktycznie oraz w celach leczniczych. W medycynie naturalnej zioła szwedzkie są znane od dawna i sięga się po nie w przypadku różnych dolegliwości.
Zioła szwedzkie – skład i stosowanie
W skład mieszanki wchodzą: szafran, aloes, manna, arcydzięgiel, senes, rabarbar, mirra, kurkuma, teriak, dziewięćsił i kamfora.
Zioła szwedzkie są stosowane profilaktycznie lub w przypadku dolegliwości. Popularne jest przygotowywanie naparów i okładów na ich bazie.
Zioła szwedzkie są używane w przypadku wzdęć, zaparć i problemów żołądkowych. Sięga się po nie podczas bolesnych kolek i migreny. Używa się ich także w sytuacji wysypek skórnych i trądziku.
Zioła szwedzkie – czy warto je stosować?
Zioła są znane w medycynie od najdawniejszych czasów. Pomimo rozwoju technologicznego i wprowadzenia innych metod leczenia, wciąż istotne znaczenie mają produkty pochodzące z natury.
Specjaliści wskazują, że stosowanie konkretnych ziół wymaga wiedzy. Sama sztuka mieszania ziół jest oparta na wielowiekowej tradycji. Podobnie jest w przypadku ziół szwedzkich. Ich stosowanie jest popularne i trudno znaleźć obecnie specjalistę w zakresie medycyny naturalnej i ziołolecznictwa, który by ich nie znał.
Lekarze i specjaliści wskazują, że stosowanie ziół może wspomagać proces powrotu do zdrowia. Warto je też włączyć na stałe do diety, z uwagi na dobroczynne właściwości, jakie posiadają. Nie można, przy tym zapominać o tak ważnej kwestii jak tradycyjna medycyna.
Zioła szwedzkie na stałe wpisały się w krąg medycyny niekonwencjonalnej. Trudno wyobrazić sobie bez nich domową apteczkę. Podobnie jak inne, naturalne produkty, wpływają dobroczynnie na organizm. Warto jednak znać zasady ich stosowania, a wszelkie wątpliwości konsultować z lekarzem lub farmaceutą.